Haber

Tütünçiftlik’te ‘temizlik’ toplantısı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Hadi Yapalım Türkiye, 16 Eylül 2023 Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında Tütünçiftlik sahili boyunca sahili ve denizi temizleyecek.

16 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak etkinliğe kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılacak. 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinlikte 5 kategorideki (kağıt, plastik, metal, cam, izmarit) çöpler ayrıştırılarak toplanacak.

FARKINDALIK OLUŞTURULACAK

Hadi yapalım! (Hadi Yapalım) Türkiye iş birliğiyle düzenlenen etkinliğe katılan tüm vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi tarafından yelek, maske, eldiven, çöp torbası ve çöp toplama malzemeleri dağıtılacak. Etkinliğe katılan istekli vatandaşlar doğaya atılan kağıt, plastik, metal, cam ve izmarit atıklarını toplayacak. Etkinlik kapsamında çevre kirliliği konusunda farkındalık yaratılacak.

Son yıllarda dünya çapında 191 ülkede 60 milyondan fazla insanın çöp körlüğünü aşmasına ve farkındalık yaratmasına yardımcı olan Dünya Temizlik Günü, her yıl Eylül ayının üçüncü Cumartesi günü düzenleniyor.

Etkinlik bu yıl 16 Eylül 2023’te 81 ilde ve onlarca lokasyonda gerçekleştirilecek.

gemlik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu