Haber

MSB’den Deyrizor açıklaması: Yaşananlar haklı olduğumuzun açık göstergesidir

Terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’nin doğusunda işgal ettiği bölgede örgüt ile Arap aşiretler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Arap aşiretleri, söz konusu köylerde PKK/YPG’nin sözde karargâhlarını hedef alarak, terör örgütü mensuplarını bölgeden uzaklaştırdı.

Yaşananlardan sonra ABD’den umduğu takviyeyi bulamadı.

Öte yandan ABD’nin hava desteği vermediği PKK için Rusya devreye girdi ve Ruslar Muhsinli köyünü vurarak 5 sivili öldürdü, 13 sivili de yaraladı.

“Ne kadar haklı olduğumuzun açık göstergesi”

Gelişmelerin ardından Milli Savunma Bakanlığı, faaliyetlerine ilişkin detayları ‘Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda paylaştı.

Bu kapsamda bakanlığın manşetlerinde terör örgütü PKK/YPG ile Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilçesinde Arap aşiretler arasındaki çatışmalara yer verildi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk toplantıda şu açıklamayı yaptı:

Suriye’de istikrarın sağlanması, Suriyelilerin güvenli bir şekilde geri dönmesi ve bir an önce normalleşmenin sağlanması amacıyla faaliyetlerimiz devam ediyor.

DEAŞ’la mücadele bahanesiyle bir başka terör örgütü olan PKK/YPG’ye yardım ve destek sağlanmasının ne kadar yanlış olduğunu başından beri söylüyoruz.

Bu ne kadar haklı olduğumuzun açık bir göstergesidir. PKK/YPG ve uzantıları sadece ülkemiz için değil, bölge halkları ve insanlık için de büyük bir tehdit oluşturmaktadır.

Son yaşananlar, eli kanlı PKK/YPG terör örgütünün burada kurmaya çalıştığı komploya karşı bölge halkının bir araya gelerek haklarını ve topraklarını korumak için tepki göstermesidir.

Bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dost ve müttefik ülkelerden beklentimiz; PKK/YPG terör örgütüne verilen yardım ve desteğin sona erdirilmesi, terörle mücadelemize samimi bir zemin hazırlamaktadır.

Ruslar Arap kabilelerini bombaladığında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu