Haber

Cengiz Kurtoğlu’na 2 Bin 660 Lira Adli Para Cezası

Doğum günü partisinde tanıştığı kişiye, sanatçı arkadaşlarına hakaret ettiği iddiasıyla darp ve hakaret ettiği iddia edilen müzisyen Cengiz Kurtoğlu hakkında karar çıktı. Mahkeme Kurtoğlu’na 2 hatadan 2 bin 660 lira para cezası verdi.

Arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can’a, sanatçı arkadaşlarına yönelik hakaret edici eleştirilerde bulunduğu gerekçesiyle darp ve hakaret ettiği iddia edilen şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun yargılandığı davada karar çıktı. İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

Duruşmada sanık Kurtoğlu’nun avukatı Burcu Gündüz Battal, daha önceki savunmalarını tekrarladıklarını belirterek, “Söz konusu olay, müvekkillerin karşılıklı çekişmesi sonucu müvekkilin provokasyonu sonucu ortaya çıkan bir tartışmadır. Müvekkilin beraatını talep ediyoruz.”

Şikayetçi Mustafa Can’ın avukatı İsmail Uğurlu ise şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, sanık Kurtoğlu’nun cezalandırılmasını talep etti.

2 bin 660 lira para cezasına çarptırıldı

Kararını açıklayan mahkeme, sanık Kurtoğlu’na ‘basit yaralama’ suçundan 1.500 lira, ‘hakaret’ suçundan ise 1.160 lira adli para cezası verdi. Toplam 2 bin 660 lira adli para cezasına çarptırılan Kurtoğlu hakkında 2 suçtan dolayı hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar verildi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ortak arkadaşlarının doğum günü partisine katılarak aynı masada oturup buluştukları, görüşme sırasında Kurtoğlu’nun tepki gösterdiği belirtildi. Şikayetçi Can’ın Orhan Gencebay hakkında söylediği sözler. Taraflar arasında sözlü tartışmanın başladığı belirtilen iddianamede, tartışma sırasında şüpheli Kurtoğlu’nun müştekiye küfürle karışık hakaret ettiği, ardından yüzüne yumruk attığı belirtildi. Kuşkulu Kurtoğlu’nun ifadesinin de yer aldığı iddianamede, müştekinin popüler ve saygın sanatçılar hakkında aşağılayıcı eleştirilerde bulunduğu, bu nedenle müştekiyi uygun bir dille uyardığı, hakaretlerine devam ederken müştekinin ağzını eliyle tuttuğu kaydedildi. elini uzatmış ve bu aşamada tırnağının müştekinin yüzünü çizmiş olabileceğini söyledi.

Hazırlanan iddianamede, şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ‘basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla kadar, ‘hakaret’ suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar toplam hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. 7 aydan 3 yıla kadar. – İSTANBUL

kadikoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu